Ortaklı projeler ile başvuru yapılabilir mi?

Huawei, HYAP kapsamında açılan çağrılarda ortaklı projeleri kabul etmiyor. Ancak cok ortaklı projeleri ve olası işbirliğimizi konuşmak adına iletişim sayfamızda yer alan adresimizden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Çok yıllık projeler sunabilir miyim?

Huawei, HYAP kapsamında 1-1,5 yıllık projeleri kabul ediyor. Ancak istisnai durumlarda, Huawei ve proje ortağımızın ortak kararıyla, daha uzun surmesi ongorulen projeler de değerlendirilebilir.

Üniversitemden birden fazla araştırmacı bir öneride bulunabilir mi?

Evet. HYAP çağrıları kapsamında her zaman daha fazla sayıda araştırmacıyı desteklemek niyetindeyiz. Bu sebeple, aynı üniversiteden birden fazla başvuru yapılabilmektedir.

Bir üniversite veya enstitüyle ilişkili olmayan bir araştırmacıyım. Yine de projemi sunabilir miyim?

Her başvuru sahibi, Türkiye`de her yerindeki kar amacı gütmeyen bir araştırma enstitüsü, üniversite veya diğer araştırma kurumlarında tam zamanlı bir öğretim üyesi ya da araştırma personeli olmalıdır. Profesörlerden öğrencileri adına yapılan veya başvuru için uygun olmayan başkaları adına yapılan proje önerileri kabul edilmemektedir.

Lisans/yüksek lisans öğrencisiyim. Başvuru yapabilir miyim?

Her başvuru sahibi, Türkiye`de her yerindeki kar amacı gütmeyen bir araştırma enstitüsü, üniversite veya diğer araştırma kurumlarında tam zamanlı bir öğretim üyesi ya da araştırma personeli olmalıdır. Profesörlerden öğrencileri adına yapılan veya başvuru için uygun olmayan başkaları adına yapılan proje önerileri kabul edilmemektedir. Akademik danışmanınız ya da profesorleriniz ile işbirliği yaparak HYAP programına katılabilirsiniz.

Size gönderdikten sonra projemde değişiklik yapmam gerekirse, ne yapmalıyım?

Bize gönderildikten sonra değiştirmeniz gerekirse, değiştirilen dosyayı yeniden göndermek için web sitemize giriş yapmalı ve son başvuru tarihinden önce tekrar başvurunuzu tamamlamalısınız.

HYAP'nin bir proje çağrısı için beklenen finansman desteği nedir?

Proje önerisi için destek miktarı, proje kapsamında ön görülen harcamalar, çağrının öncelik alanı ve proje önerisine yönelik detaylar gibi hususlar göz önünde bulundurularak belirlenmekte ve üst bir limit bulunmamaktadır.

HYAP kapsamında açılan çağrılarda fikri ve sınai haklar (IPR) paylaşımı nasıl yapılmaktadır?

Fikri ve sınai haklar politikası çağrı alanına göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi çağrı dökumanlarında paylaşılmaktadır.